Zapojení do projektů

Jsme zapojeni v Systému metodické podpory při realizaci logopedické prevence v mateřské škole (rozvoj řečí u dětí v mateřské škole) ve spoluprcáci s Klokanovými školkami

Klokanovy školky

Naše mateřská škola MAŠINKA je zapojena do projektu České obce sokolské  „Svět nekončí za vrátky – cvičíme se zvířátky“. Projekt je inspirován především obsahem  pravidelné činnosti v tělocvičných chvilkách, jeho záměrem je prezentovat pohyb jako každodenní přirozenou potřebu dětí a zdravé řešení volnočasových aktivit. Projekt si klade za cíl vzbudit v dětech zájem o aktivní sportování, vede je k týmové spolupráci a přináší radost z plnění úkolů jak individuálních, tak skupinových.

Svět nekončí za vrátky

Jsme zapojeni v programu ČLOVĚČE, RECYKLUJ!

Člověče recykluj

Připravujeme předškoláky na vstup do základní školy, pomáhají nám v tom také pracovní sešity Kuliferda.

KLOKANOVY ŠKOLKY - zajímá Vás více? Klikněte na odkaz

Klokanovy školky

MRKVIČKA – mateřská škola zapojená v celostátní síti MRKVIČKA soustavně usiluje o kvalitní a trvale se zlepšující ekologické (environmentální) výchovy do celkového života mateřské školy ve smyslu rámcového vzdělávacího programu pro předškolní vzdělávání, Státního programu EVVO (usnesení Vlády ČR č. 652/2016) a metodického pokynu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy k EVVO ve školách a školských zařízeních (č. j. 16745/2008-22).

Mrkvička

CELÉ ČESKO ČTE DĚTEM – posláním školy zapojené do obecně prospěšného projektu Celé Česko čte dětem® je prostřednictvím společného čtení budovat pevné vazby v rodině i ve škole. Pravidelné předčítání dětem má obrovský význam pro rozvoj jejich emocionálního zdraví. Předčítání rozvíjí paměť a představivost, učí myšlení.

O školce

dnes, sobota 3. 12. 2022
zataženo 5 °C 1 °C
neděle 4. 12. mírné sněžení 1/-3 °C