Zapojení do projektů

Každý rok se naše Mateřská škola MAŠINKA Pečky zapojuje do celorepublikového projektu Česko zpívá koledy s Deníkem.

Česko zpívá koledy logo

Naše mateřská škola MAŠINKA Pečky se zapojila do celorepublikového projektu Ukliďme svět. Během měsíce září 2023 všechny naše děti se svými učitelkami vyšly do ulic našeho města za účelem zlepšení životního prostředí prostřednictvím úklidu odpadků, které patří do kontejnerů a ne na zem.

logo uklidme svet

Naše Mateřská škola MAŠINKA Pečky se zapojila do celorepublikového projektu, který hýbe školkami. Po absolvování akreditovaného programu MŠMT získáme pro naši školku certifikovanou značku pohybové školky. Věříme, že se nám podaří certifikovanou značku získat a opět posunout naší školku o kousek dál.

školka v pohybu logo

Jsme zapojeni v Systému metodické podpory při realizaci logopedické prevence v mateřské škole (rozvoj řečí u dětí v mateřské škole) ve spoluprcáci s Klokanovými školkami

Klokanovy školky

Naše mateřská škola MAŠINKA je zapojena do projektu České obce sokolské  „Svět nekončí za vrátky – cvičíme se zvířátky“. Projekt je inspirován především obsahem  pravidelné činnosti v tělocvičných chvilkách, jeho záměrem je prezentovat pohyb jako každodenní přirozenou potřebu dětí a zdravé řešení volnočasových aktivit. Projekt si klade za cíl vzbudit v dětech zájem o aktivní sportování, vede je k týmové spolupráci a přináší radost z plnění úkolů jak individuálních, tak skupinových.

Svět nekončí za vrátky

Jsme zapojeni v programu ČLOVĚČE, RECYKLUJ!

Člověče recykluj

Připravujeme předškoláky na vstup do základní školy, pomáhají nám v tom také pracovní sešity Kuliferda.

KLOKANOVY ŠKOLKY - zajímá Vás více? Klikněte na odkaz

Klokanovy školky

MRKVIČKA – mateřská škola zapojená v celostátní síti MRKVIČKA soustavně usiluje o kvalitní a trvale se zlepšující ekologické (environmentální) výchovy do celkového života mateřské školy ve smyslu rámcového vzdělávacího programu pro předškolní vzdělávání, Státního programu EVVO (usnesení Vlády ČR č. 652/2016) a metodického pokynu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy k EVVO ve školách a školských zařízeních (č. j. 16745/2008-22).

Mrkvička

CELÉ ČESKO ČTE DĚTEM – posláním školy zapojené do obecně prospěšného projektu Celé Česko čte dětem® je prostřednictvím společného čtení budovat pevné vazby v rodině i ve škole. Pravidelné předčítání dětem má obrovský význam pro rozvoj jejich emocionálního zdraví. Předčítání rozvíjí paměť a představivost, učí myšlení.

dnes, čtvrtek 25. 4. 2024
sobota 27. 4. polojasno 19/6 °C