Adaptační program

Co se vzdělávacího obsahu týká, adaptaci je věnován zejména první integrovaný blok školního vzdělávacího programu.

Mezi vzdělávací cíle tohoto bloku patří:

• rozvoj schopnosti sebeovládání
  • seznamování se s pravidly ve vztahu k druhému
  • posilování prosociálního chování ve vztahu k ostatním lidem (v rodině, mateřské škole, v dětské herní skupině)
  • seznamování se s místem a prostředím, ve kterém dítě žije a vytváření pozitivního vztahu k němu
  • rozvoj základních kulturně společenských postojů, návyků a dovedností dítěte, rozvoj schopnosti projevovat se autenticky
  • vytvoření základů aktivních postojů ke světu, k životu, pozitivních vztahů ke kultuře a umění, rozvoj dovedností umožňujících tyto vztahy a postoje vyjadřovat a projevovat

Na začátku školního roku pořádáme schůzky s rodiči nově přijatých dětí s cílem prvotního kontaktu rodičů + učitelek, představení vzdělávacích cílů v rámci třídních vzdělávacích programů, organizačních opatření, režimu dne, plánovaných akcí, nabídky spolupráce s rodiči, nastavení funkčního komunikačního a informačního systému apod.

O školce