Tříkrálový týden

Tento týden jsme vzpomínali na Vánoce.

Děti plné dojmů sdělovaly své prožitky. Zazpívali jsme si koledy. Přečetli jsme si legendu o Třech králích. Formou rozhovoru jsme si ověřili, jestli děti zachytily hlavní myšlenku příběhu a zároveň jsme jim objasnili pojmy: zlato, kadidlo, myrha a hvězda. Děti si vyrobily papírové koruny. Starší je označily písmeny K+M+B, mladším označení provedla paní učitelka. Tyto koruny obohatily spontánní i řízenou hru dětí během celého projektu. Vymýšleli jsme slova na K+M+B včetně rytmizace. Děti se dozvěděly, že koruna má různé významy (platidlo, koruna stromu, královská koruna). Starší děti si vyzkoušely grafomotorický cvik – koruna. Seznámili jsme se s písní „My tři králové“, kterou jsme doprovázeli rytmickými nástroji. Tato píseň nás provázela celým týdnem. Vytvořili jsme si překážkovou dráhu – „cesta do Betléma“. Zařadili jsme pracovní list – mladší děti vykreslovaly Tři krále, starší děti vyhledávaly shodné hvězdy. Na koberečcích mladší děti vytvářely z víček od pet lahví dle vlastní fantazie hvězdy, starší pak obrázky, související s legendou Tří králů.

Datum vložení: 10. 1. 2022 6:00
Datum poslední aktualizace: 10. 1. 2022 6:01