Říjen v Žabičce

Co všechno jsme zažili v říjnu v Žabičce?

Protože se v tomto období zvířátka připravují na zimu, dělají si zásoby, rozhodli jsme se, že jim budeme pomáhat.

Povídali jsme si o znacích podzimu, na vycházkách jsme si nasbírali krásně zbarvené listí, s kterými jsme si pak ve školce výtvarně pohráli. S dary přírody nám pomohli také rodiče, kterým moc děkujeme za sběr kaštanů a jiných přírodnin. Naučili jsme se nové básničky, říkadla s pohybem a samozřejmě i písničky, protože každodenní zpíváni naše děti moc baví.

Ke Dni stromů jsme vyrobili skřítka, kterého děti pojmenovaly Listěnka.

Povídali jsme si o práci na poli i na zahradě.

Děti rády tiskaly bramborou, modelovaly, malovaly, skládali z papíru pejska a kočičku, z přírodnin skládaly geometrické obrazce.

Šatnu jsme si vyzdobili krásnými výtvory z přírodnin od rodičů a dětí.

V pátek 22. 10. ve spolupráci s Malou technickou univerzitou u nás proběhl projektový den Stavitel města.

Krásné podzimní počasí jsme si užívali každodenním pobytem venku na vycházkách nebo na naší krásné školní zahradě.

Datum vložení: 29. 10. 2021 10:44
Datum poslední aktualizace: 29. 10. 2021 10:45