Výlet

drak ilustrace

Začátkem června se naše třída vypravila na výlet na nedaleký hrad a zámek Staré Hrady.

Cesta autobusem nám rychle utíkala a než jsme se nadáli, byli jsme na místě. Nejprve jsme si posilněni svačinkou prohlédli nádvoří a hard a zámek zvenčí. Společně jsme si povídali, kdo v takovém krásném zámku asi bydlí? A to už si nás vyzvedla čertice, která nás celým zámkem provázela. Dvouhlavý drak nás seznámil se svým dračím královstvím a ukázal nám, jak vypadá takové dračí vajíčko a jak se liší od pštrosího nebo slepičího. Nejprve jsme navštívili prince Zdrávokaze, který nám poradil jak, si máme správně čistit zoubky a co, máme zdravého jíst aby, se nám ty zoubky nekazili a nemuseli jsme navštívit dračího zubaře. Skřítkové Ovocňáci a Saláťáci nám představili ovoce a zeleninu, která se k nám dováží z cizích krajů. Také jsme se dozvěděli, co takový správný drak musí všechno umět. Po vysokých schodech jsme vystoupali až do samotné Dračí královské komnaty. Pana krále jsme pozdravili a naučili jsme se i králi poklonit tak, jak to v dávných dobách bylo zvykem. Dračí král nám představil svou královnu a své tři dračí princezny. Jedna byla tuze líná a pořád jenom ležela, druhá se stále prohlížela v zrcátku jak je krásná a třetí stále bojovala.

Další naše výprava byla do zámeckého pohádkového sklepení. Tentokrát jsme zdolali spoustu schodů do sklepení a bylo pro nás velké překvapení, když na nás začal vodník mluvit. Někteří jsme se i trošičku báli ale jenom chviličku, než jsme zjistili, že tenhle vodnický mužík je moc hodný. Viděli, jsme lesní a ledové králoství, rodinku starohradského obra, vodníky, čertovskou domácnost, pohádkového hladomora, velkého ochočeného draka, palác plný skřítků a obří smaragdové draky.

V zámeckém sklepení už nám pěkně vyhládlo a tak jsme si na nádvoří u velkých starodávných stolů dali oběd. Protože jsme měli, velký hlad řízky rychle mizely. Po krátkém odpočinku na nás čekala závěrečná prohlídka v Čarodějné Bestyjole. Tam byla živá zvířátka jako třeba bílý páv, morčátka s čerstvě narozenými mláďátky a další potvůrky a havěť místních čarodějnic.

Výlet se nám moc vydařil a znaveni jsme se vydali na zpáteční cestu do školky, kterou si většina dětí zkrátila spánkem nebo vyprávěním zážitků z naší pohádkové cesty.

Datum vložení: 11. 6. 2024 13:53
Datum poslední aktualizace: 11. 6. 2024 13:54

dnes, úterý 18. 6. 2024
středa 19. 6. oblačno 31/18 °C