Sluníčkové září

Děti hrají skákací hru panák

Jak jsme se v září ve třídě Sluníčko adaptovali

Září v naší třídě bylo jak jinak, než sluníčkové! „Ostřílená Sluníčka“ vyběhla schody do prvního patra s úsměvem na tváři. A ta nová? „Zapadla“ do našeho kolektivu bez problémů, jedno z nich jen s pár slzičkami v koutku oka. Na naše děti jsme se moc těšily a snažily se je přivítat s otevřenou náručí a milými slovy.

Během měsíce září děti „oprášily“ svou školkovou značku – samy si ji namalovaly. Vytvořili jsme si i sluníčkovou třídu v naší školce – děti stříhaly, lepily, malovaly  a zkoušely se podepsat dle grafické předlohy – a že jim to šlo! Společně jsme se naučili několik nových básniček, písniček, hráli na hudební nástroje, tančili, cvičili – ve třídě, tělocvičně, ale i v TJ Sokol! Neopomněli jsme na plnění rozmanitých didaktických her a úkolů, díky kterým si děti procvičily nejen to, co už znaly, ale naučily se a dozvěděly i spoustu nového.

Nechyběl ani prostor na spontánní hru – naše třída se chvílemi proměnila třeba na království plné princezen, ale i princů, kavárnu, pekárnu, koutek maminek s kočárky a miminky, Dinopark, farmu plnou zvířátek, závodní dráhu, místo plné krásných staveb, malých čtenářů, malířů, zpěvaček a zpěváků, ale třeba i hasičů zachraňujících malé koťátko.

Při pobytu venku jsme se vypravili na několik vycházek – do města, parku, k rybníku. A víte co? Musíme ty naše dětičky moc pochválit – umí totiž chodit krásně nejen ve dvojicích, ale i skupině. Ví, že překážce na cestě je třeba se vyhnout, že když někoho potkáme, pozdravíme a usmějeme se na něj, že před přecházením ulice je třeba se rozhlédnout a při jejím přecházení zrychlit nožky, a že na ulici ani v přírodě nevyhazujeme nic z kapsiček na zem!

Věříme, že nejen z vycházek si děti odnesly za uplynulý měsíc spoustu zážitků – hráli jsme hry v přírodě – třeba tu Na slepou bábu, objevili jsme bránu do pekla kousek od rybníka, mávali jsme několika vláčkům a ty na nás na oplátku zatroubily. A dokonce jsme viděli i opravdovou vzducholoď!

Snažily jsme se a dále se budeme snažit o to, aby se s námi děti cítily v naší třídě spokojeně a šťastně. Aby se na nás do školky těšily – přicházely a odcházely s úsměvy na rtech. To je pro nás totiž ta největší odměna!

Datum vložení: 6. 10. 2021 14:47
Datum poslední aktualizace: 6. 10. 2021 14:57