Podzimní stezka veverky Terky

Jak se nám povedla Podzimní stezka veverky Terky!

Pokud jste šli 11. listopadu dopoledne pečeckým parkem, mohli jste zaslechnout dětský smích. Naše třída Sluníčko zde totiž pořádala akci „Podzimní stezka veverky Terky“.

A co na děti na takové stezce čekalo? Celkem 15 stanovišť se zajímavými úkoly, kterými je provázela veverka Terka s jejími kamarády. Děti poznávaly, třídily a počítaly přírodniny. Zaskákaly si jako veverky, kterým pod stromy nezapomněly najít oříšky na zimu. Cestou hledaly také kaštánky s jejich „školkovou“ značkou, které si poté ukryly do svých kapsiček na památku. Ukázaly nám, jak dupe ježek - zopakovaly si o něm básničku, a s velkou radostí stavěly hromádky z listí pro celé ježčí rodinky. Zazpívaly si písničku Jaro, léto, podzim, zima, poznávaly na obrázcích podzimní oblečení a neopomněly si u toho zkontrolovat, zda si oblékly bundu, čepici a přezuly se z bačkůrek, protože na podzim už začíná být chladno. Třídily a počítaly barevné lístečky, porovnávaly, který strom je vyšší, a který zas až tolik nevyrostl, hledaly stíny k podzimním obrázkům. Společně jsme si také povídali o tom, co vše můžeme na podzim zažít.

A víte co? Před samotnou výpravou do parku vyrobily děti papírové dráčky (protože pouštění draků k podzimu neodmyslitelně patří) nejen pro sebe, ale i pro děti, které nebyly ten den ve školce, ale i tak se společně s námi a svými rodiči, či prarodiči na podzimní stezku vydali, za což jim ještě jednou moc děkujeme.

Na samý závěr naší „Podzimní stezky veverky Terky“ děti obdarovaly své kamarády krásnými výrobky a my - paní učitelky - jsme předaly dětem medaile, omalovánku veverky Terky a sladkou odměnu  - vlastnoručně upečené perníkové dráčky.

Věříme, že se dětem, ale i rodičům a prarodičům, naše třídní akce líbila stejně jako nám, i když jsme se do školky a někteří do svých domovů vraceli s červenými tvářemi od mrazu.

Datum vložení: 18. 11. 2021 13:55
Datum poslední aktualizace: 18. 11. 2021 13:56