Říjen v Lištičce

kaštan

Říjen v Lištičce nás bavil!

Říjen v Lištičce

V tomto měsíci jsme se seznámili s ovocem, které najdeme na zahrádkách nebo v sadech. Tiskali jsme hroznové víno pomocí ruliček, vodovkami a silným štětcem jsme vybarvovali švestky, vystřihovali jsme hrušky, které jsme pak polepili papírky, natiskli jsme si jablíčka. Zatančili jsme si na písničku Měla babka čtyři jabka, zpívali jsme také Šel zahradník do zahrady s motykou a písničku Větřík mě šimrá na uchu. Zpěv jsme doprovázeli hrou na ozvučná dřívka. Hráli jsme si na nakupování, třídili jsme ovoce a různé druhy ovoce jsme poznávali. Povídali jsme si a četli jsme pohádku O Budulínkovi, přebírali jsme hrášek, počítali jsme kuličky hrachu, hráli jsme hráškovou muziku, hráli jsme si na Budulínky a vozili jsme plyšové lišky na zádech, jako vozila liška Budulínka. Poznali jsme také další plodiny, které sklízíme na poli. Namalovali jsme vodovkami pole a pak jsme na pole bramborovými razítky tiskali brambory. Brambory jsme si i ve dvojicích kouleli. Plyšové lištičky jsme nosili v pytlích stejně jako dědeček v pohádce o Budulínkovi. V pytlích jsme také skákali. A užili jsme si při tom hodně legrace. Naučili jsme se básničku Brambory. Poznávali jsme plody podzimu. Vystřihli jsme žalud, který jsme polepili krepovým papírem. Malovali jsme na kaštánky, cvičili jsme s kaštánky. Naučili jsme se písničku Kaštánek a básničku Co se děje na dubu. Vytvořili jsme s pomocí paní učitelek ke dni Stromů Podzimničku. Využili jsme plody podzimu, které jsme donesli a také ty, které jsme si nasbírali na společných vycházkách. Vílu jsme společně umístili za vrátka naší školky tak, aby každý den přicházející děti vítala i se s nimi při odchodu loučila.  Doma jsme s maminkami vyřezali veselé dýně a donesli jsme je do školky, kde je paní učitelky vystavily v naší šatně, abychom to tam měli hezké. Celý měsíc jsme s lištičkou Jájou pozorovali přírodu. Pozorovali jsme i počasí za oknem, povídali si o síle větru, o dešti, o pouštění draků. Foukali jsme brčky do inkoustu, vytvořili tak kaluže po dešti. Malovali jsme déšť přes bublinkovou folii, vybarvovali jsme barevné deštníky. My Lištičky jsme se v měsíci říjnu staly Malými staviteli města. Ve třídě nás navštívila lektorka Malé technické univerzity. Pod jejím vedením jsme si v projektu zahráli na malé stavitele, četli jsme plánky, pracovali se stavebnicí, stavěli domy, budovali ulice a společně vytvořili celé město, které dostalo název Lištičkov. Každý den jsme cvičili na říkanky, chodili jsme cvičit do tělocvičny. Rádi si hrajeme s hračkami, které už umíme sami uklidit na správné místo. Každý den cvičíme, zpíváme, hrajeme si, účastníme se společných aktivit, při kterých se vždy naučíme něco nového.

Datum vložení: 2. 11. 2021 10:52
Datum poslední aktualizace: 3. 11. 2021 8:28