Přišli k nám Tři králové

Tři králové

V prvním lednovém týdnu jsme si povídali o hvězdě Kometě a třech králích, kteří nesli dary narozenému Ježíškovi.

Do krupice a na stírací tabulky jsme psali počáteční písmena jmen Kašpar, Melichar a Baltazar.

Pomocí dřevěných kostiček jsme zdobili papírové královské koruny, pojmenovávali jsme geometrické tvary.

Kreslili jsme fixem postavy tří králů, z papírových částí těla jsme skládali postavu krále.

Hráli jsme pohybovou hru Král sedí na trůnu, posílali jsme si královskou korunu po kruhu.

Shlédli jsme Povídání o třech králích z cyklu Chaloupka na vršku.

Zpívali jsme písničku My tři králové jdeme k vám. A aby se nám lépe hrálo a zpívalo, vystřihli a nazdobili jsme si královské koruny.

Předškoláci se převlékli za Tři krále a se zvonečkem, košíčkem na koledu a bílou křídou zaťukali za zpěvu písničky na lištičkové dveře. Popřáli kamarádům štěstí, zdraví, dlouhá léta a abychom na jejich návštěvu nezapomněli, napsali nám na dveře písmena K+M+B.

Podívejte se do fotogalerie, jak jim to slušelo.

Datum vložení: 12. 1. 2022 5:57
Datum poslední aktualizace: 12. 1. 2022 5:59