Prohlíželi jsme si obrázky hub, naučili jsme se zpívat písničku Houby a hráli jsme hru Náš táta šel na houby.
Povídali jsme si o zvířátkách v lese, napodobali jsme různá zvířátka, hráli jsme hru v čepičkách zvířátek a zpívali jsme písničku Veverka Čiperka. Cvičili jsme s plyšovými zvířátky.
Četli jsme si pohádku Červená Karkulka, stavěli jsme ze stavebnice les se zvířátky a vlkem, zdolávali jsme překážkovou cestu jako Karkulky, schovávali jsme se pod barevný padák před vlkem. Pohádku o Karkulce jsme si zahráli i s maňásky. Zpívali jsme novou písničku V lese je krásně, doprovázeli jsme zpěv na rytmické nástroje. Hrát na ozvučná dřívka, činelky, bubínky a chrastidla nás hodně baví. Do velkého obrázku lesa jsme vkládali magnetické obrázky zvířátek žijících v lese. Učili jsme se je pojmenovat a dozvěděli jsme se o nich řadu informací.
Také jsme využívali interaktivní tabuli. V programu Barevné kamínky. Řešili jsme zábavné úkoly, ve kterých jsme oblékali děti do správného podzimního oblečení, vybarvovali jsme draky, třídili jsme spadané listy do proutěných košů podle barev i tvarů. Veselý větřík nám vždy každý úkol vyhodnotil a za odměnu nám podzimně zafoukal a zazpíval podzimní písničku.
V programu Les vyváděly děti mravenečky bludištěm ven z mraveniště. Poznávali živočichy žijící v lese, jedlé a jedovaté houby.
Hráli jsme i různé hry v kruhu, baví nás Zajíček v své jamce i Na bábu Fujavici. To u nás ve třídě zafouká a proletí podzimní baba Fujavice, pod prostěradlem odnese někoho z nás a musíme hádat, kdo ve třídě chybí. Takto si stále připomínáme své kamarády a to, jak se jmenují.
Hráli jsme si s rozpočitadlem Liška, medvěd, veveřička, naučili jsme se rozpočítávat. Cvičili jsme s říkankou Už jsme v lese. Hráli jsme pohybovou hru s čepičkou ježka, Tiše, tiše, ježek spí.
Při pohádce o Karkulce, která šla gratulovat babičce k svátku, jsme říkali kamarádům, jak se jmenuje naše babička.
Při cvičení v tělocvičně jsme procvičovali dovednosti s míčem. Házeli jsme do výšky, přehazovali laťku, mířili jsme na strašidelné kužele. I to nás hodně bavilo.
V tomto měsíci jsme chodili pozorovat přírodu, jak je barevná a jak se připravuje na zimu. Míchali jsme podzimní barvy, vyráběli jsme z přírodnin. Povídali jsme si o zvířátkách v lese, poznávali o nich hezké pohádky a zpívali jsme o nich veselé písničky. Naučili jsme se i hezké básničky, které doprovázíme pohybem. Povídali jsme si i o houbách, víme, že některé jsou jedlé a některé sbírat nesmíme.
Pobavili jsme se při Strašidýlkovém dopoledni ve strašidelných převlecích.
Śatnu jsme si vyzdobili strašidýlky, která naše šikovné lištičky vyrobily na tvořivé dílničce s rodiči.
S pomocí tvořivých maminek jsme si vyzdobili adventně šatnu výrobky, které s dětmi doma vytvořili.
Dnes je 9.6.2023
Svátek má Stanislava
Státní svátky a významné dny na zítřek:
Návštěvnost:
ONLINE:1
DNES:1
TÝDEN:571
CELKEM:345581