Leden u Lištiček

zima na zahradě

S Jájou jsme se seznámili s pohádkami se zimní tematikou a užili si zimních radovánek.

Přiblížili jsme si charakteristické znaky zimy, venku jsme si hráli s ledem a sněhem.  Vyrobili jsme si sněhuláky a procvičili tak jemnou i hrubou motoriku. Tančili a zpívali jsme o zimě, učili jsme se nové básničky. Povídali jsme si o zvířecích kamarádech, jak jim můžeme pomáhat, aby zimu přečkali ve zdraví. V prvním lednovém týdnu jsme si povídali o hvězdě Kometě a třech králích, kteří nesli dary narozenému Ježíškovi. Do krupice a na stírací tabulky jsme psali počáteční písmena jmen Kašpar, Melichar a Baltazar. Pomocí dřevěných kostiček jsme zdobili papírové královské koruny, pojmenovávali jsme geometrické tvary. Kreslili jsme fixem postavy tří králů, z papírových částí těla jsme skládali postavu krále.  Shlédli jsme Povídání o třech králích z cyklu Chaloupka na vršku. Zpívali jsme písničku My tři králové jdeme k vám. A aby se nám lépe hrálo a zpívalo, vystřihli a nazdobili jsme si královské koruny. Předškoláci se převlékli za Tři krále a se zvonečkem, košíčkem na koledu a bílou křídou zaťukali za zpěvu písničky na dveře kamarádům ze třídy Žabička. Popřáli kamarádům štěstí, zdraví, dlouhá léta, a aby na jejich návštěvu nezapomněli, napsali jim na tabuli písmena K+M+B. Zpívali jsme veselou písničku Stojí vrba košatá, mačkali jsme sněhové koule z papíru a s nimi jsme se koulovali, s padákem jsme si hráli jako že sněží. Sněhuláky jsme vystřihovali, nalepovali, kreslili křídou. Jako sněhuláci jsme i cvičili. Tvořili jsme krmítka  pro ptáčky, naučili jsme se písničku Kos a vrána. Naučili jsme se ještě říkanku s pohybovým doprovodem Sněhulák, artikulační říkanku Bliky, blikáme. Četli jsme si zimní příběhy Sněhulák a Bílá zima. Cvičili jsme v tělocvičně, v rámci rozvoje pohybových dovedností jsme se procvičili v obratnosti, trénovali jsme převaly z polohy leh, válení sudů.

Datum vložení: 1. 2. 2023 15:14
Datum poslední aktualizace: 1. 2. 2023 15:15

dnes, středa 29. 3. 2023
mírné sněžení 8 °C 0 °C