Červen v Lištičce

Seznámili jsme se s dopravními prostředky a učili se dbát na bezpečnost při cestě do mateřské školy a při cestování.

Protože se blíží prázdniny a lištička Jája bude o prázdninách cestovat. Kam? Pojede na prázdniny na venkov k babičce, na dovolenou s rodiči k moři nebo pod stan? Dříve než odjede, musíme ji upozornit, jaké nebezpečí by ji mohlo potkat. Zamysleli jsme se, jaké prázdniny by se líbily nám. Začátkem měsíce jsme oslavili Mezinárodní den dětí a povídali jsme si o dětech z jiných koutů světa. Užili jsme si spoustu legrace a společných her. Také jsme se rozloučili s kamarády, kteří půjdou po prázdninách do školy, a na školu jsme si zahráli. Potom jsme si zamávali a vyrazili na prázdniny.

S lištičkou Jájou jsme si vyprávěli, kam se chystáme o prázdninách, jaké cizí Země jsme již navštívili. Poznávali jsme jiné kultury a národnosti pomocí mapy, obrázků, pohádek a videí. Víme, že na světě máme různé světové jazyky, jiné národní kroje a někdy také odlišnou barvu pleti. Vyrobili jsme si malé Číňánky a vybarvovali omalovánky s Gejšou.

Zpívali jsme písničku Indiánská rodina, učili se znakovou řeč, hráli hry okolo indiánského teepe. Vyrobili jsme si krásné indiány.

Sledovali jsme online video z vesmíru pomocí satelitu, povídali si o daných státech. Malovali jsme vlajky a přiřazovali je ke státům. Četli jsme si s Albi tužkou v knize o světě a dozvěděli se tak spoustu nových informací.

Navštívili jsme hasičskou zbrojnici. Hasiči nám představili hasičská auta a jejich vybavení. Mohli jsme si vyzkoušet hasičskou helmu a sednout si do vysokého hasičského auta. Na závěr jsme hasili „požár v domě“ hasičskou hadicí.

Začátkem měsíce jsme společně oslavili Den dětí, na velké zahradě si děti užily zábavné dopoledne. Shlédli jsme divadelní představení O červené karkulce, které ztvárnily naše šikovné paní učitelky ze školky z divadelního sdružení Ochotníček. U pohádky jsme se nasmáli, moc se nám líbila. Na závěr jsme dostali vodového nanuka.

V naučné přednášce s názvem Děti žerou dinosaury jsme se dozvěděli spoustu zajímavostí o životě dinosaurů a pohladili jsme si zkamenělé dinosauří vejce.

Také jsme byli v kině. V Kulturním středisku v Pečkách nám promítli pohádku Madagaskar.

V posledním předprázdninovém týdnu jsme se sešli s rodiči i dětmi na zahradní terase při tvořivé dílničce.

Na závěr školního roku jsme si společně s ostatními třídami zasportovali na školní zahradě. Završili jsme tak celoroční cvičení v rámci rozvoje pohybových dovedností. Děti dostaly medaile a odměny.

S předškoláky jsme se rozloučili v kulturním domě programem s Krejčíkem Honzou a závěrečným dekorováním.

Datum vložení: 29. 6. 2024 20:17
Datum poslední aktualizace: 29. 6. 2024 20:18

dnes, pátek 19. 7. 2024
jasno 30 °C 17 °C