Výlet do Ekocentra a záchranné stanice Huslík

koza

Dne 5. 11. 2021 jsme se s dětmi vydali na výlet do Záchranné stanice Huslík v Poděbradech.

VÝLET DO EKOCENTRA A ZÁCHRANNÉ STANICE HUSLÍK

Dne 5. 11. 2021 jsme se s dětmi vydali na výlet do Záchranné stanice Huslík v Poděbradech. Děti se moc těšily, byly plny očekávání z něčeho nového a neznámého.

Úkolem ekocentra Huslík je, abychom měli úctu k přírodě, ve které žijeme. Zaměřují se na přímý kontakt s přírodou a její ochranou s důrazem na pomoc volně žijícím živočichům.

Na výlet jsme vyrazili autobusem. Po příjezdu nás personál mile přivítal a ukázal nám místo, kde jsme se před programem posilnili svačinou, kterou nám s sebou připravily naše paní kuchařky. Po svačině jsme se proběhli a pozorovali papoušky, srnky a kozy.

První část programu jsme strávili v přednáškové místnosti, kde nás paní lektorka formou pohádky o paní Zimě seznámila s tím, jak která zvířátka přežívají zimu. Na závěr nám ukázala mládě ježečka, který se narodil nedávno a z důvodu nepříznivého počasí by venku nepřežil. Jmenoval se Edgar.

Na další program jsme se přesunuli ven. Paní lektorka nás provedla areálem a ukázala nám spoustu zvířátek. Viděli jsme veverky, racky a volavky, lišku, sovu sněžnou, krkavce Karla, jezevce lesního, orla skalního a výra velkého. Dozvěděli jsme se, proč jsou zvířátka v záchranné stanici, zda se dostanou zpět do volné přírody či nikoliv.

Během programu si děti zahrály spoustu kolektivních her, které je velmi bavily. Na závěr děti dostaly od paní lektorky krmení pro lesní zvířátka a šli jsme společně procházkou do lesa ke krmelci, kde jsme krmení vysypali.

Z výletu máme skvělý pocit, dle našeho názoru si děti výlet náramně užily a dozvěděly se spoustu nového a pro ně zajímavého a poučného. Koukněte do galerie naší třídy na další fotky z výletu.

Za třídu Jablíčko zdraví Petra, Lenka a Míša

Datum vložení: 9. 11. 2021 6:19