Prosinec v Jablíčku

čert, Mikuláš

Prosinec v Jablíčku

Hned začátkem prosince nás v Jablíčku potkala karanténa. Někteří předškoláci se proto museli vzdělávat distančně, ostatní docházeli i nadále do školky. I tuto nelehkou situaci jsme zvládli a děti se těšily, až se zase všechny společně potkají v Jablíčku.

Začátkem měsíce jsme si společně ozdobili stromeček a vyzdobili třídu, abychom děti navnadily na vánoční čas. Společně jsme si povídali o vánočních tradicích a zvycích (pečení cukroví, zdobení vánočního stromku, adventní věnec, štědrovečerní večeře, krájení jablíčka, házení střevíce, pouštění lodiček, Ježíšek, jmelí, zlaté prasátko, rybí šupina pod talířem apod.). Děti jsme seznámily i s tradicemi v jiných zemích.

Ve školce nás také navštívil Čert s Mikulášem a dětem za básničku předal nadílku.

Každý den si rozděláváme jeden tubus z adventního kalendáře, radost v dětských tvářích je opravdu veliká. Děti se na tuto tradici, každé ráno moc těšily.

Naučili jsme se spoustu čertovských a vánočních písniček a básniček.  Společně jsme vyrobili čerty, vánoční přáníčka, ozdoby, Betlém a mnoho dalšího, čím jsme si vyzdobili prostory v MŠ.

Datum vložení: 21. 12. 2021 6:35
Datum poslední aktualizace: 21. 12. 2021 6:39