Malá technická univerzita

Malí stavitelé města

Stavitel města

Dne 12. 11. 2021 nás v rámci projektového dne Stavitel města navštívila lektorka Malé univerzity technické. Děti seznámila s budovami, které se nacházejí v našem městě jako je policie, hasiči, zdravotní středisko, pošta, obchody, sokolovna apod.

Děti se samy staly staviteli města. Podle plánku za pomoci puzzle společně postavily město i s okolními silnicemi. Městečko si děti pojmenovaly Jablíčkov. Každý si z lega postavil svou jednu z výše jmenovaných budov, kterou umístil do Jablíčkova. Všechny budovy zakreslily do papírového plánku (prostorová orientace).

Při další aktivitě si děti vybraly 10 budov, které nalepily do plánku města. Podle své fantazie nakonec dotvořily město (dokreslovaly pastelkami).

V závěru projektový den s lektorkou zhodnotili a zopakovali si, co vše se naučili. Reakce dětí byly velmi kladné. Při všech činnostech se velmi radovaly a bylo vidět, že je celé dopoledne bavilo. Velkou radost jim na závěr udělal diplom pro malého stavitele města.

Datum vložení: 18. 11. 2021 7:27
Datum poslední aktualizace: 18. 11. 2021 7:29