KVĚTEN V JABLÍČKU

jablicko

V měsíci květnu jsme s dětmi probírali tyto témata:

doprava, cestování a mapy

dopravní prostředky

nebezpečí na cestách

pomáháme si v nesnázích

všechna tato témata byla pro děti velmi zajímavá a hodně je bavila. Děti se seznámily s mnoho dopravními prostředky, povídali jsme si o tom, kde je najdeme, kam s nimi můžeme cestovat. Učili jsme se orientovat v mapě – jak jsou značeny hory, řeky, nížiny, lesní cesty, silnice a vše ostatní. Hodně jsme si povídali o různých nebezpečích, která na nás číhají, jak jim předcházet a jak se v těchto situacích chovat. Poslední týden jsme se učili o záchranných složkách a seznámili jsme se s poskytováním první pomoci.

Den matek -  o tomto dni jsme si s dětmi hodně povídali a společně vyrobily maminkám velkoformátové přáníčko, které jsme pro Vás vystavili do prostor MŠ.

Výchovný koncert – v tomto měsíci jsme navštívili Základní uměleckou školu Pečky.  Děti, které se učí hrát na hudební nástroje, si pro nás připravily malý koncert. Akce byla velmi zajímavá a dětem se moc líbila. Hádaly druhy hudebních nástrojů a názvy písniček. Na závěr si mohly zazpívat na pódiu a zahrát na jednoduchý nástroj.

Divadélko – dne 24. 5. 2022 nás navštívilo Maňáskové divadlo Šternberk, které nám představilo tyto tři pohádky:

O Šípkové růžence

O pejskovi a kočičce

Liška, zajíc a kohout

děti byly nadšené, chvílemi se stávaly součástí pohádek a po poslední pohádce si společně s loutkovými postavičkami zazpívaly.

Kuchyňka ZŠ – poslední pátek v měsíci jsme ve spolupráci se ZŠ Pečky s předškoláky navštívili jejich kuchyňku. S dětmi jsme si povídali o povolání kuchařek, o náčiní používaném v kuchyni, o zásadách hygieny a bezpečnosti. Děti si připravily mísu ovocného salátu (umyly si ovoce, nakrájely a snědly). Na závěr nezapomněly po sobě vše řádně uklidit.

Výstava ZUŠ – další zajímavou akcí byla návštěva výstavy výtvarného oboru v Základní umělecké škole. Děti se seznámily s různými výtvarnými i grafickými technikami. Výstava byla opravdu povedená a díla žáků ZUŠ byla jako od profesionálních výtvarníků.

Hravé odpoledne – na závěr měsíce jsme pozvali do naší třídy i s dětmi jejich rodiče, aby si mohli se svými ratolestmi pohrát a zacvičit. Rozhodli jsme se dát rodičům možnost vyzkoušet si, co je prací jejich dětí. Naopak děti mohly převzít roli rodiče/učitele a ukázat rodičům, s čím si hrají, kde cvičí, co vše už umí postavit ze stavebnic a mnoho dalšího.

Petra a Lenka

Datum vložení: 1. 6. 2022 7:54
Datum poslední aktualizace: 1. 6. 2022 7:56

dnes, čtvrtek 30. 6. 2022