DUBEN V JABLÍČKU

Planeta Země

Prvním velkým tématem tohoto měsíce bylo téma „Jarní zvyky a tradice“.

S dětmi jsme si vysvětlili co to pojem zvyky a tradice znamená. O spoustě z nich jsme si povídali a děti samy říkaly, které z těchto tradic doma dodržují.

Letos poprvé jsme s dětmi drželi barevné dny, kdy jsme se scházeli ve školce ve stejně barevných tričkách od modrého pondělí až do zeleného čtvrtka. Na našich stránkách naleznete z těchto dnů fotografie, akci považujeme za vydařenou J.

Na začátku tohoto měsíce jsme s dětmi dotvořovali výrobky na Jarmark, který měj jako vždy úspěch a velkou účast.

Dalším tématem, které děti mají moc rády je téma „Co se děje v trávě – život hmyzu. Hmyzem jsou děti fascinovány, některé děti děsí, některé přitahuje, ale pro obě skupiny platí, že v nich vzbuzuje zvědavost a zvídavost. Shlédli jsme několik příběhů o životě hmyzu, pozorovali jsme hmyz venku, děti si všímaly much a různých brouků i ve třídě. Spontánně vyprávěly o příhodách s bodnutím včelou nebo vosou. Během celého týdne jsme intenzivně pracovali a práce se nám vyplatila. Vzniklo nádherné dílo, které nám zdobí chodbu a děti mohou svou radost z povedeného díla sdílet s rodiči a přáteli.

Třetí týden jsme věnovali tématu „Svět a světadíly, Země“. Byl to také velmi krásný týden, děti vyráběly planetu Zemi. Děti se učily pracovat s knížkami a encyklopediemi. Seznámily jsme je s glóbusem, ukazovali jednotlivé světadíly a vysvětlili, co jaká barva na mapách znamená.

Posledním dubnovým tématem bylo téma „Děti pozor, červená!“

Toto téma se nám jeví jako velmi důležité a vlastně nikdy nekončící. Myslíme si, že nikdy není na škodu si stálé opakovat pravidla bezpečného pohybu na cestách a je jedno, jestli jsme chodci, cyklisti nebo řidiči. Vždy je důležitá ohleduplnost, pozornost a dobrá znalost dopravních pravidel. S dětmi jsme cvičili i ve třídě správné přecházení na přechodu. Opakovali jsme si, co se na silnici nesmí a smí. Společně jsme sledovali vzdělávací videa BESIP a dopravní výchovu na ČT Edu na toto téma, která děti velmi zaujala a měly po zhlédnutí velkou potřebu o tématu diskutovat a ptát se.

Dělá nám velkou radost, že jsou děti zvídavé a nebojí se diskutovat a vyjadřovat své myšlenky.

V posledním dubnovém týdnu nás navštívilo maňáskové divadlo, kde si děti zopakovaly klasické pohádky a také si zazpívaly známé písničky.

Poslední školkový den v tomto měsíci jsme s dětmi oslavili čarodějnice. Společně s ostatními učitelkami jsme dětem připravili na velké zahradě čarodějnickou stezku se zajímavými úkoly. Za splnění této stezky obdržely diplom a malou odměnu. Myslíme si, že si tento den děti opět krásně užily.

Těšíme se na další společně strávené dny Petra a Lenka

Datum vložení: 29. 4. 2023 6:59
Datum poslední aktualizace: 29. 4. 2023 7:00

dnes, pátek 9. 6. 2023