Červen v Berušce

kreslený obrázek záchranné složky

Poslední měsíc školního roku jsme si náležitě užili.

Hasič, doktor, policista – první červnový týden jsme s dětmi věnovali povídání si o složkách integrovaného systému. Pomocí obrázků jsme si přiblížili práci policistů a záchranářů.

Třídili jsme obrázky do skupin, k jakému povolání daný obrázek patří. Hasičskou techniku a vybavení jsme si díky návštěvy hasičské zbrojnice prohlídli a vyzkoušeli doopravdy. Naučili jsme se novou pohybovou hru Hoří, která děti moc bavila. Vyzkoušeli jsme si i pokus s čajovou svíčkou a plamínkem, kde jsme si zdůraznili bezpečné chování v blízkosti ohně a následky špatného chování. Opakovali jsme si telefonní čísla na jednotlivé složky a vytvořili jsme si i pomůcky k lepšímu zapamatování – 150 – hasiči = nula = smotaná hadice; 155 – záchranáři = pět = invalidní vozík; 158 – policie = osm = policejní pouta.

Jedeme do ZOO – v tomto týdnu jsme se přenesli za zvířátky do zoo. Děti hádaly a poznávaly různé druhy zvířat, třídily je podle vzhledu a jejich vlastností. Prohlíželi jsme si v encyklopediích a hledali, odkud exotická zvířata pocházejí. Děti si zahrály na stavitele a ve skupinkách vymýšlely a stavěly z dřívek výběhy pro zvířátka. Procvičovaly si tak spolupráci, představivost, estetické vnímání i jemnou motoriku. Připomněli jsme si i vhodné a bezpečné chování při návštěvě zoologické zahrady. Nakonec jsme si vyrobili krásné žirafy.

Jezdí to, létá to, pluje to – tento týden jsme se vydali na silnice, do vzduchu, na vodu a na koleje. Třídili jsme dopravní prostředky do skupin podle různých pokynů (čtyři kola; křídla; vrtule; volant; koleje; voda). Dozvěděli jsme se, kdo z dětí umí jezdit na kole, na bruslích. Někteří z nás dokonce umí řídit i auto J Připomněli jsme si i bezpečnost při pohybu na kole, chodníku i silnici. Během cvičení jsme hráli pohybovou hru na Barevná auta – opakovali jsme barvy. Při práci u stolečků jsme uvolňovali ruku, kdy jsme na velké plochy čmárali silnice. Nezapomněli jsme ani na zpívání a novou písničku Jede, jede, mašinka.

Těšíme se na prázdniny – poslední týden před prázdninami jsme si povídali, co nás čeká v létě, kam můžeme vyrážet na výlety, na dovolenou, poznávat nová místa a kamarády. Děti vymýšlely, jak by podle nich vypadaly nejlepší prázdniny. Pro někoho u babičky, pro někoho u moře, ale co je důležité, všichni si hlavně chtějí hrát a trávit čas s rodinou a kamarády. Věnovali jsme se také bezpečnosti, jak předcházet úrazům, co dělat a jak se zachovat při různých situacích, při hrách, na výletech, na kole, u vody atd.

Datum vložení: 3. 7. 2024 8:39
Datum poslední aktualizace: 3. 7. 2024 8:45

dnes, pátek 19. 7. 2024
jasno 30 °C 17 °C