JABLÍČKO

ve třídě Jablíčko se na Vás těší:

Bc. Fialová Jana (učitelka)

Mgr. Zumrová Miroslava (ředitelka školy)

Kárníková Adéla (asistentka pedagoga)

Budjačová Petra (uklízečka)

jablicko@msmasinkapecky.cz

tel.: 604 791 104

Třída Jablíčko pracuje podle třídního vzdělávacího programu

“Zvídavá jablíčka”.

Každý kluk i holčička, zná kulatá jablíčka.

My už totiž dobře víme, proč je rádi jíme.

Na jabloni dozrávají, hodně vitamínů mají.

Všechno řádně prozkoumáme, do hlaviček ukládáme.

My jsme třída jablíček, plná zvídavých kluků i holčiček.

__________________________________________________________________________________________

čarodějnice

***********************************************************************************************

JARO v Jablíčku .....

.... je zaměřené na péči o přírodu a její ochranu. Období, kdy se probouzí příroda ze zimního spánku, nás přímo k ekologickým aktivitám vybízí. Navíc v březnu a dubnu slavíme svátek vody a svátek Země samotné. To pro nás bývají vždy významné události, kterým se věnujeme celý týden. Téma "příroda" nám zasahuje do ranních úkolů, zdravotně zaměřených cvičení, pohybových her, výtvarných činností, grafomotorických cvičení a dalších činností, kterým se během dne věnujeme.

Období krásně zakončíme výletem za přírodou do Ekocentra Huslík v Poděbradech dne 23. 5. 2018.

Betta pestrá – Bojovnice, nový zvířecí kamarád v Jablíčku. Je to moc pěkná rybka, která děti nadchla. Doufáme, že se jí u nás bude dařit.

Jedná se o jednu z nejpopulárnějších a nejčastěji chovaných akvarijních rybek. Pochází z oblasti jižní a jihovýchodní Asie. Bojovnice je všežravec. Pro krmení jsou ideální suchá vločková či granulovaná krmiva. Bojovnice si rády lehají na listy a odpočívají. Jde o krásnou rybu, jejíž chov prý není příliš náročný. Tak snad to zvládneme.

ryba

rybka

1

Říjen v Jablíčku jsme si společně užili. Celý měsíc nás provázely básničky a písničky a také Skřítci Podzimníčci. Děti je vyráběly z dřívek a všelijakých klacíků, hrály si s listy a nasbíranými kaštany. Skřítky tvořily také z papíru, využívaly podzimní paletu barev a zkoušely nové výtvarné techniky.

U příležitosti Dne zvířat se děti na školní zahradě setkaly s kozami domácími, které si mohly pohladit, podrbat, nakrmit je větvičkou a povodit je na vodítku. Ve třídě se děti setkaly s králíčkem, osmáky a gekonkem. Také jsme společně pozorovali naše oblovky, které se pomalu zazimovávají.

K rozvoji pohybových dovedností jsme využívali cvičení v tělocvičně a  každodenního pobytu venku. Na školní zahradě nebo v parku se děti dostatečně vydováděly, ale také zde stavěly domečky pro skřítky a  společně vytvořili reliéf z keramické hlíny na kmeni dubu jako „duši stromů“.

Den stromů jsme pak oslavovali na školní zahradě, kde jsme společně ozdobili lípu naším Stromákem. Děti pak pomáhaly uklízet zahradu, hrabaly listí a sbíraly klacíky a šišky. Na školním záhonku jsme průběžně sklízeli petržel a jiné bylinky.

Rodičům a dětem jsme nabídly společné setkání - Podzimní tvořivou dílnu, kde děti s rodiči vyráběly skřítky Podzimníčky a jiná strašidýlka. Všemi výrobky jsme pak vyzdobily chodbu a okna školky. Setkání bylo velmi vydařené.

V říjnu se děti naučily nejen plno básniček a písniček, ale také si stavěly, hrály a tvořily, získávaly nové znalosti a zkušenosti. Výtvarné hrátky děti velmi bavily. Zabývali jsme se podzimní sklizní na zahradách a polích. Ve školce dětem velmi chutná a také mají v oblibě  děti pravidelné páteční tzv. mazací dny, kdy si samy připraví svačinku, namažou chlebík kuchařkami připravenou pomazánkou, a ozdobí si ho zeleninou.

Říjen nám společně rychle utekl a z fotografií jistě poznáte, že Vaše děti jsou ve školce spokojené a rády chodí mezi kamarády .

Hezký listopad Vám přejí Vaše Jablíčka