DOMEČEK

lampionovy pruvod

7. 9. 2018

Milí rodiče,

týden v Domečku je za námi.

Přivítali jsme se s kamarády po prázdninách a také jsme v Domečku uvítali kamarády nové. Někteří nastoupili v pondělí 3. 9. do školky úplně poprvé, a tak jsme se všichni v Domečku snažili, aby jejich první dojem byl příjemný, ale hlavně, aby se v průběhu dní nezměnil.

Máme mezi sebou i kamarády, kteří sice do školky chodili, ale přáli si do Domečku přestoupit. Náplní uplynulého týdne bylo především připomínání důležitých pravidel, která (pokud je dodržujeme) nám zajišťují bezpečný pobyt nejen ve třídě, ale také na školní zahradě.  Učíme se, kde co ve třídě najdeme a také, že k sobě musíme být ohleduplní. Nezapomínáme ani na udržování pořádku, a tak je na denním pořádku četné uklízení hraček.

Ani u stolování neleníme, připravujeme si příbor a smailíka, kterým jsme již dnes hodnotili, zda nám oběd chutnal (usměvavý) anebo nechutnal (mračivý). Na konci měsíce od nás dostanou paní kuchařky domečkové vysvědčení. Abychom u oběda (ale i usvačiny) nezapomínali na zásady stolování, naučili jsme se pěkné básničky:

"Ke stolu si sedneme, už se ani nehneme,

záda pěkně narovnáme, na kolínka ruce dáme."

"Talířek je kulatý, polévka je horká,

ale já se nespálím, do talíře foukám."

Celý týden jsme něco vytvářeli. Podařilo se nám na chodbě na síti ukotvit domečkovou loď, která na své palubě veze naší domečkovou rodinu se značkami. Taková opravdová loď pluje po moři, a tak i my máme moře, ve kterém svítí dva krásné majáky a hemží se to v něm mořskými živočichy. Loď nám bude chvíli připomínat, že jsme posádka, která vždy táhne za jeden provaz, ale také si díky ní vzpomeneme na prázdninové zážitky.

Ale protože na dveře pomalinku klepe podzim, dnes jsme se seznámili s pojmy vinná réva a hroznové víno - abychom si to lépe zapamatovali, tiskali jsme korkovými špunty a stěny šatny jsme hrozny vyzdobili. Máte rádi zelené hrozny? Nebo raději fialové? Obojí v naší šatně najdete, dokonce s opravdovými vinnými listy.

Tělíčka jsme si protáhli dětskou jógou - už umíme Pozdrav slunci! V logopedické chvilce jsme si "zavrčeli" jako traktor, auto, letadlo a další dopravní prostředky.  Naučili jsme se zpívat píseň s pianem Muzikantská rodina (ale my jsme si ji přejmenovali na Domečková rodina) a také jsme si zazpívali To je on, malý slon (udělat sloní chobot už také umíme!), zatleskali jsme si do rytmu písně a ti odvážnější dokonce ťukali na ozvučná dřívka.

Věřím, že se nám v Domečku bude i nadále dařit tak, jako v tomto týdnu.

Připomínám pro zájemce konzultační odpoledne v Domečku každou středu od 16,00 hodin či možnost využití kontaktů, které jsou v šatně třídy či na webových stránkách naší školky MAŠINKY.

Třídní učitelka z Domečku Květa Zrůstová