CO SE U NÁS PRÁVĚ DĚJE?

Zápis 019

Projekty

Naše školka se zapojila do obecně prospěšného projektu Celé Česko čte dětem®. V naší školce předčítají dětem pravidelně učitelky, ale v rámci tohoto projektu a nejen pro rozvoj emocionálního zdraví dětí, budeme dětem nabízet pohádky předčítané zajímavými osobnostmi.

V nynější době spolupracujeme s myslivcem, který již pod dohledem třídních učitelek četl pohádku Jablíčkům, Domečkům a Sluníčkům. Postupně navštíví všechny třídy. Děti o akci předem nevědí, plánujeme ji pro ně jako překvapení.

Celé Česko čte dětem

.

Pracovní místo

Hledáme paní učitelku - nástup dle dohody

Přijmeme učitelku mateřské školy na zkrácený úvazek 0,403 (12,5 hodiny) se specifickou pracovní dobou takto: přímá pedagogická činnost v době od 13:00 do 15:30 hod. v lichém týdnu, v sudém týdnu výkon prací souvisejících. V případě zájmu pište na reditelka@msmasinkapecky.cz nebo využijte konzultační hodiny ředitelky školy (viz kontakty).

Potvrzení

Potvrzení pro daňové účely bude připravené od 25. 1. 2019

Potvrzení o výši úplaty (školného) za rok 2018 pro daňové účely vystavíme všem dětem (vždy jednomu zákonnému zástupci), o vystavení není třeba žádat.

Potvrzení bude připraveno k vyzvednutí ve třídě dítěte.

Děti s povinností předškolní docházky (tzv. předškoláci a děti s odkladem) školné neplatí, slevu na dani nelze uplatnit.

Provozní doba

Škola se v průběhu dne zamyká,

důvodem je bezpečnost a ochrana vašich dětí.

Den v mateřské škole má svůj režim,

respektujte prosím časy uzamčení,

abyste stačili do této doby ze školy odejít.

Zamyká se v těchto časech:

- 8.15 = odchod ze školy do 8.15

- 12.45 = odchod ze školy do 12.45

- 16.30 = odchod ze školy do 16.30

POMŮCKA

Desatero pro rodiče dětí před vstupem do základní školy

Doporučující materiál Desatero pro rodiče dětí předškolního věku (dále Desatero pro rodiče) je určen rodičům dětí, kteří se zajímají o vzdělávání svého dítěte a vítají přehled základních dovedností, které má dítě mít před vstupem do základní školy.

Materiál Desatero pro rodiče vytvořila pracovní skupina MŠMT, z řad odborníků na předškolní vzdělávání a pedagogů z praxe, která vytvářela materiál pro pedagogy mateřských škol s názvem Konkretizované očekávané výstupy. Obsah Desatera pro rodiče byl v rámci diskuse na metodickém portálu www.rvp.cz velmi podpořen nejen pedagogy MŠ, ale i rodiči předškolních dětí.

Desatero ke stažení zde: